Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Soubor

hrajeme za
týd
8
8
dny
8
8
hod
8
8
min
8
8
sec
8
8

Divadelní soubor Opona

 

Již v roce 1949 vznikl Divadelní soubor Domu kultury ROH Svit. U jeho zrodu stála parta nadšenců, pro které divadlo znamenalo život, a kteří mu věnovali všechen svůj volný čas.

 

        Jména jako např. Miloš Kadlec, Jiří Klinkovský, Honza Libíček, Karel Kencl, Jan Ponikelský a další jsou příznivcům umění známa až do dnešní doby.

 

        Za uplynulá desetiletí předvedli celou škálu her od divadelních klasiků až po díla autorů současných. Pro příklad lze uvést Gorkého Vassu Železnovovou, Hikmetův Damoklův meč, Figueredovu hru Liška a hrozny, dále pak tituly Modrý kosatec, Zahradní slavnost, Veselé paničky windsorské, Don Juan, Zmoudření dona Quijota, Hra na Popelku a mnoho dalších.

 

        Hlavní náplní činnosti souboru v posledních letech se staly hry a pásma pro děti. Dětský divák nepřihlíží jen pasivně ději na jevišti, ale je vtahován aktivně do děje a stává se spolutvůrcem představení. Kouzelně reagují hlavně ti nejmenší, a tak se stávají alespoň na několik desítek minut součástí pohádkového světa.

        Tento styl činnosti se začal provádět především díky vedení dokonalého znalce dětských duší a zkušeného režiséra Karla Semeráda.

Tato cesta, kterou nás režisér vede, je sice krásná a přitažlivá, ale současně nutí k zodpovědnému přístupu, neboť dětský divák dovede velmi impulzivně dát najevo nejen spokojenost, ale i nesouhlas s děním na jevišti.

 

        Oblíbenost a návštěvnost uvedených představení, např. Z pekla štěstí, Podivuhodné příhody pana Pimpipána, Bubáci, O Mikešovi, Zvířátka a Petrovští, ještě předčily provedení známé ruské pohádky Mrazík.

      Po svolení ministerstva kultury v prosinci 1993 byl Mrazík první hrou počínající novou etapu – etapu samostatnosti a nezávislosti souboru s novým názvem OPONA.

Dalšími pohádkami, jimiž soubor bavil dětského diváka, byly Strach má velké oči, O statečné princezně Máně, O princezně Žofince a draku Dynamitovi,Vlk a kůzlátka z cyklu Pohádky paní Hromdosmetákové.

 

přešli jsmena hry pro dospělého diváka,uvedli jsme drsnou teroristickou hru od irského autora Martina Mc Donagha Poručík z Inishmoru a hudební frašku od E.A.Longena  Nevěsta na marách

Letos uvádíme lidovou férii Karla Semeráda o životě a díle  Karla Hašlera  Restaurant u Slona

 

                                                          činnost divadelního souboru je podporována  statutárním městem  Zlín

TOPlist